lboyd1701
lboyd1701 lboyd1701
  • 23-04-2020
  • Mathematics
contestada

A 4.5 pound bag of apples cost $22.50. What is the unit price?

Relax

Respuesta :

imnotimportant imnotimportant
  • 23-04-2020

Answer:

The unit price is $5.

Answer Link
PollyP52 PollyP52
  • 23-04-2020

Answer:

$5.00.

Step-by-step explanation:

This is 22.5 / 4.5

= $5.00

Answer Link

Otras preguntas

Why do birds fly? And also how to get rid of scariness of birds?
when two or more forces act together on an object what do they combine to form
what is Andrew Jackson dad name
Can anyone help me find the simplest form for 15/23 / 6/7
Find the second derivative for y=(x+2)/(x-3)
How do you say 'fat pig' in German
A penny, a nickel, a dime, and a quarter are tossed. What is the probability of obtaining at least one head on the tosses?
How do you say 'fat pig' in German
What does IP stand for (as in IP address)? Also, what is overtype mode?
what is algor mortis?