cyiatras
cyiatras cyiatras
  • 23-04-2020
  • Mathematics
contestada

The store is having a sale on jellybeans and trail mix. For 3 pounds of jellybeans and 5 pounds of trail mix the total cost is $21. For 6 pounds of jellybeansAnd 2 pounds of trail mix, the total cost is $24. Find the cost for each pound of jellybeans and each pound of trail mix

Relax

Respuesta :

reynanubia3 reynanubia3
  • 23-04-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which of these processes most likely helps in the constant formation of Earth's crust? A)the liquid core rising to Earth's crust during earthquakes B)the soli
Solve the equation and check your solution 14 = 2y/5
“Many of the colonial storekeepers couldn’t give away any of the British goods on the stores’ shelves. It was as if the colonists had agreed to not buy any Engl
what is the top of the wave called? frequency tough crest amplitude
Please help and thank you
The dimensions of Square A are three times The dimensions of Square B. The area of Square A is 1,296 cm2. What is the area of Square b?
what were the major principles of the English bill of rights?
How much profit does she make
How does temperature affect the increase in dough volume? Explain why this happens?
what is n Question options: 1.25 10 2.5 5