yafavleriiiaa
yafavleriiiaa yafavleriiiaa
  • 22-04-2020
  • Mathematics
contestada

A package of 6 pairs of insulated socks costs ​$44.94. What is the unit price of the pairs of socks?

Relax

Respuesta :

taylorsasso4
taylorsasso4 taylorsasso4
  • 22-04-2020

Answer:

The answer is 7.49

Step-by-step explanation:

Hope this helped! Please mark brainliest.

Answer Link

Otras preguntas

A random survey of 60 students show that 36 students use calculators for computation. What is the probability That's student chosen at random used a calculato
Who was the first person to see cells?
What is nearest tenth of 20.25?
Frederick Lugard justifies Britain's actions of imperialism by saying that?
What is the area of the figure? A. 24 km² B. 32 km² C. 40 km² D. 48 km²
What 2 things did george washington warn the nation of in his farewell address?
write a letter to muhammad describing his legacy and that of islam today
How did the age of enlightenment play a role in independence?
Find the greatest common factor of 63 and 96
2x (z-1) + 8x helpppp