svillegas266
svillegas266 svillegas266
  • 21-04-2020
  • Mathematics
contestada


A 4-kilogram bag of birdseed costs $12.69. What is the unit price, rounded to the
nearest cent?
​

Relax

Respuesta :

beanshot
beanshot beanshot
  • 21-04-2020

Answer:

$3.17

Step-by-step explanation:

Take the $12.69 and divide it by the 4 kilograms and you get 3.17. (This is rounded)

Answer Link
blessingtimmons07
blessingtimmons07 blessingtimmons07
  • 20-11-2020

Answer:

3.17

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

1 Austin earned 47 out of 50 points on his math test. Marty earned a 92% on his math test. Who earned a higher score? Marty or Austin​
simplify and answer step by step​
When the Egyptians (under the rule Arsenoway and Ptolomy) lose to the Romans' who does Caesar choose to rule Egypt? I
How to cancel your free trial on brainly
which has made the possibility of an epidemic becoming a pandemic much more likely in the 20th century?​A sportsb travel by trainglobal travelimmunization
help omg............​
my inner mouth is bite by my own teeth is it dabgerous​
Edward deposited ​$7,500 into a savings account 2 years ago. The simple interest rate is 2​%. How much money did Edward earn in​ interest? What would be his new
Please Help asap 10 Points
Is cupcake a direct object or indirect object ?