valentinapaolarp valentinapaolarp
  • 25-03-2020
  • Mathematics
contestada

dan bought 24 pounds of sugar for $10. how many dollars did he pu per pound of sugar

Relax

Respuesta :

betty0216
betty0216 betty0216
  • 25-03-2020

Step-by-step explanation:

10÷24= .41 cents per pound

Answer Link

Otras preguntas

Exercice 10 p63 / Bonjour pouvez vous m’aider c’est pour demain
Divide 1 hour in the ratio 1:5
HELP 18 kg of apples cost $106.20. How much would 31 kg cost?
What’s the verb in each sentence? 1. Many scholars are unsure about the history of the Stars and Stripes. 2. The Continental Congress approved a design for the
List all possible rational zeros of the function f(x) = 3x^3 + 2x^2 – 3x + 2
Use the multiplication table to prove that polynomials are closed under multiplication?
A machinist must cut 12 strips of metal that are each 2 ft 6 7/8 in. long. What is the total length needed in​ inches?
a hollow metallic sphere of radius 10 cm is given a charge of 3.2 * 10 ( to power -9 ) C. what is the electric intensity at a point 4 cm from the center
Relever les Verne conjuguer.préciser ensuite leur mode et leur temps.
MTH115 – Principles of Mathematics Journal 2 A chain of fine dining establishments is looking for a supplier of Muscovy Ducks. They have found four suppliers bu