rhardy6287
rhardy6287 rhardy6287
  • 24-03-2020
  • Mathematics
contestada

Juan buys 2.8 pounds of turkey. The turkey costs $4.55 for each pound. How much does Juan spend for the turkey?

Relax

Respuesta :

ejballet8 ejballet8
  • 24-03-2020

Answer:12.75

Step-by-step explanation:

2.8X4.55

Answer Link
knorman363 knorman363
  • 24-03-2020

Answer:

$12.74

Step-by-step explanation:

2(4.55)=9.10

.8(4.55)=3.64

9.10+3.64=

$12.74

Answer Link

Otras preguntas

The Brunswick shipyards had the BIGGEST economic impact in which area during World War II?
Simplify completely quantity 4 x squared minus 32 x plus 48 all over quantity 3 x squared minus 17 x minus 6.
You need to rent a truck for one day to move equipment. FAST Movers will rent the truck for $39.95 per day with unlimited mileage. SPEEDY Movers will rent for
Una oracion con compasivo
When should the vES ending be adding to form plural nouns
how do you solve this equation? 5(y+2)=25
In 1956, President Nasser created an international crisis when he _____.
What is the name of the brain stimulation method that involves manipulating materials and social interaction?
What three types of repetition did did the beatles use in their songs?
In the 1930's, the japanese government followed a policy of imperialism primarily to