laylakinderegg laylakinderegg
  • 24-03-2020
  • Mathematics
contestada

at a store , apples cost $5 for 2 pounds. which of these is the value of the ratio of dollars to pounds of apples?

Relax

Respuesta :

croftayd croftayd
  • 24-03-2020

Answer:

$2.50:1

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How many electrons in 0-2?
What is the function of an inhibitor in an enzyme-substrate reaction?
In forming a contract, the “meeting of the minds” is _____.
12 3/4 add 15 1/4 equals
You are assisting a burn victim. The layers of skin and tissues are permanently damaged. The muscles and bones are affected by the burn too. Which type of burn
Rising levels of carbon dioxide most likely
The eerie red light began to ____ the entire sky.
A disadvantage of adding a salad bar to a school lunch menu would be ?
what factors allow materials dissolve better in solution.
find the equivalent to x^7