Ashlynnpuffer Ashlynnpuffer
  • 23-03-2020
  • Mathematics
contestada

If 3 oranges cost $1.75, how much
would 20 oranges cost?

Relax

Respuesta :

leilaawan28
leilaawan28 leilaawan28
  • 23-03-2020

Answer:

$12

Step-by-step explanation:

1.75/3= 0.6 (1dp)

0.6 x 20 = 12

Answer Link
TheAnimeGirl
TheAnimeGirl TheAnimeGirl
  • 23-03-2020

Hope this will help u....

Ver imagen TheAnimeGirl
Answer Link

Otras preguntas

32-15x<2 can you help me please
How do I simplify by combining these numbers -3x - 5y + 2x + 10y
Which rock is formed from broken-down pieces of rock? How do you think these pieces harden into rocks in nature?
What is another name for curl-ups? (8 letter word)
what did god give to moses on mount sinai
Write 5 lines about whether you prefer holidays at home or abroad?? Thankyou
how is nonverbal communication used in sports
how many hours does venus stay after the sun sets
In a school 3/5 pupils are boys and there were 240 girls. How many boys were in the school? How many children were in total?
How did the collapse of the Romanov dynasty increase instability in Europe?