hilariezenobia hilariezenobia
  • 22-03-2020
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate for a 13 ounce box of cereal that costs $3.99

Relax

Respuesta :

najeeb0
najeeb0 najeeb0
  • 03-06-2020

Answer:

.31

Step-by-step explanation:

You do 3.99 divided by 13 to get the price of one

Which is the unit price.

Answer Link

Otras preguntas

There are 4 tiers of seats in each section. Each tier is 4 times greater than the tier below. The first tier contains 4 seats. how many seats are in the second
why do people celebrate Valentines Day?
maren walks 3 / 5 mile in 24 minutes at a steady pace. how long does it take her to walk 2 miles
Simplify the expression 2b-3a+b+a
1. For which value of x is the expression log base 4 of (x+3) not defined? a. 0 b. -2 c. 3 d. -4 2. If log 7= a, what is the value of log 490 in terms of a? 3.
voluntary deductions include ____. (1 point)
what is 6 divided by 812
An important role of fungi in an ecosystem is A) performing photosynthesis. B) breaking down dead organisms C) making alcohol D) killing bacteria
Mr.Harris has 54.8 acres of land. Mr.Fitz has 0.35 times as many acres as Mr.Harris has.How many acres of land does Mr.Fitz have?
Can concussions kill you?