vicsmi8632 vicsmi8632
  • 26-02-2020
  • Mathematics
contestada

Michelle bought 4.6 yards of fabric. Each

yard of fabric cost $4.95. How much did

Michelle spend on fabric? Enter your

answer in the box.

Relax

Respuesta :

wigginsuvee wigginsuvee
  • 26-02-2020

Answer: $22.77

Step-by-step explanation:

4.95 x 4 = $19.80

4.95 x 0.6 = $2.97

$19.80 + $2.97 = $22.77

Answer Link

Otras preguntas

What is the y-intercept of the graph: 3x – 9y = 18.
The right of every worker to join a union was guaranteed in select one: a. the national labor relations act. b. the federal emergency relief act. c. the works p
What happened when the tree saw the ghost
Understanding the salinity of aquatic environments is unimportant in understanding the overall ecosystem. please select the best answer from the choices provide
Compare all the organisms. What trend do you see?
The stage of plot that comes directly after climax is called _____ resolution. conflict. falling action. rising action.
During the nixon administration, when two newspapers began to publish a classified governmental document about the vietnam war, the supreme court sided with
What did the G.l. Bill help ex-soldiers to do?
Factor 7x² – 31x – 20.
When you take a photograph, you become the creator and owner of that photograph True or False?