smithalima34
smithalima34 smithalima34
  • 26-02-2020
  • Mathematics
contestada

I bought Turkey Tidbits
at 20 for $4.65. If I
paid $27.90, how
many tidbits did I buy?​

Relax

Respuesta :

cutepuppy740
cutepuppy740 cutepuppy740
  • 26-02-2020

Answer:

120

Step-by-step explanation:

27.90/4.65=6

20*6=120

Answer Link

Otras preguntas

What is the measure of m? 6 24 n m m = [?] Enter
a. $30 b. $60 c. $40 d. $50
NEED ASAP 100 POINTS Which type of change—political, social, or economic—had the most impact on Southern life? Which type of change—political, social, or econ
You continue to work on a paper that you started many days ago. If you work from 8:10pm to 9:35pm, find the measure of the angle, in radians, that the minute ha
Help please!!!! Im really stuck.
|x-2| + |x+1| - 5 = 0
I converting frm base ten to base 2 what do u do?​
what is computer graphics uses of computer graphics​
Approximately 350 million people speak English as their first ___(1)___ . About the same number use it __(2)___ a second language. It is the language ___(3)___
8. Do you have any brothers or sisters?