Saramichelleo
Saramichelleo Saramichelleo
  • 26-02-2020
  • Mathematics
contestada

If in total 5$ For 4
pounds of apples how much would each cost?

Relax

Respuesta :

abdulegarcia abdulegarcia
  • 26-02-2020

Answer: each Apple cost 1.25

Step-by-step explanation:

5/4=1.25

Answer Link

Otras preguntas

FACT of the day "The cause of the popping sound produced by knuckle cracking(fingers) is largely a mystery."
What is the weight of blaines lunch to the nearest pound? Lunch:6.1 kg
Good evening, I'm French, I learned English, could you help me answer these questions please? Thank you and Merry Christmas to all. Question 1 : Where did the M
Which is the correct order of processes that occur for water to move from a lake to a cloud and then turn into rain?
The product of 9 and a number is 12 less than three times that number. What is the number?
What is the sum of all the interior, exterior, and central angles in a convex hexagon?
Which factor is not used to define biomes? a. plant structures b. leaf type c. historical similarities d. climate
When did the most immigrants arrive in the United States? A. 1893 B. 1900 C. 1913 D. 1907
Water moves between the ocean, atmosphere, and land. In which form does water enter the atmosphere?
how many dimes would you need to make $90.10