Idciwantanswers Idciwantanswers
  • 22-02-2020
  • Mathematics
contestada

Math help again in regards to prices.

Math help again in regards to prices class=
Relax

Respuesta :

profarouk profarouk
  • 22-02-2020

Answer:

(a) 37÷8 = 4.625 dollars per hour

(b) 10÷20 = 0.5 dollars per pound

Answer Link

Otras preguntas

Which is the subordinate clause in the sentence? Some additional clues were found when a small pit, with linen bags and broken pottery, was discovered in 1907.
How did Gandhi’s tactics of civil disobedience affect the British?
How was the conflict between Pope Gregory VII and Henry IV resolved?
What were the homelands in South Africa?
How do totalitarian states and constitutional governments differ?
A coverslip should be slowly lowered from a 45° angle onto a slide in order to (1) prevent the slide from being scratched (2) stop the loss of water from
What are the major differences between the Democrat and Republican party?
How do the mass media spread popular culture across the world?
which would be good historical evidence when studying manifest destiny
How did Diocletian succeed in preserving the empire?