kaleenasmith112 kaleenasmith112
  • 24-01-2020
  • Mathematics
contestada

Vector bought 15.6 pounds of paintballs. All together, the balls cost $35.99. About how much did the paintballs cost per pound?

Relax

Respuesta :

cfarts
cfarts cfarts
  • 24-01-2020

Answer: it would coast about $2.31 per pound

Answer Link
4804414056
4804414056 4804414056
  • 28-10-2020

Answer: Around $2.00

Answer Link

Otras preguntas

What are sections of DNA that produce the proteins which control the characteristics of an organism? O genes O traits ο ο ο ο RNA O alleles 1 2 2. 3
14 Compare 3(2 + x) to the equivalent expression in 13. What property did you apply 15 Simplify the expression from problem 14. 16 ls 3(2+x) equivalent to your
Is feeling chilly and cold the same thing?
please help someone answered but it was wrong
help please i don't understand
in the excerpt from julius caesar, which appeal most clearly makes use of logos A. Antony disproves Brutus's claims by reading Caesars will B. Antony questions
how do i feed my fish water, and fold my dishes
Pls hurry, I need help! Solve the following question by factoring:
What is the missing base of 16=____ to the power of 4?
Im giving 50 Points for this