bummmmmmmmmmmmm
bummmmmmmmmmmmm bummmmmmmmmmmmm
  • 23-01-2020
  • Mathematics
contestada

Matt can buy an 8-ounce jar of salsa for $2.79 or a 15-ounce jar of salsa for $5.54. Which jar has the best unit rate?

Relax

Respuesta :

stormynicoleeeee
stormynicoleeeee stormynicoleeeee
  • 23-01-2020

Answer:

15 ounce

Step-by-step explanation:

a

Answer Link

Otras preguntas

Ski tour sales at an agency went from $12,500 in January to $8,700 in February. Enter the value to make a true statement. Round to the nearest whole percentage.
plz help someone need help asap
I HATE YALL GAVE ME THE WRONG ANSWERS NOW I FREAKING HAVE ALL F'S
Which of the following can be used to show that the triangles are congruent
¿Cuántos gramos de NH3 se deben disolver en 475 g de metanol para preparar una solución 0.250 m? MM NH3 = 17 g/mol
The sum of three consecutive even numbers is 138. Find the numbers.
GRADE 12 TRIG QUESTION PLS HELP!
Write an essay on a girl saving someone from drowning
Yo what's up. What time is it in USA rn?
What is the sum of the numbers 1*2+2*3+.....n(n+1)