dmansfield03 dmansfield03
  • 22-01-2020
  • Mathematics
contestada

$12 for 6 bagels; $9 for 24 bagels

Relax

Respuesta :

bhashyamsriram1 bhashyamsriram1
  • 22-01-2020

Answer:

This is not a direct variation

Step-by-step explanation:

if 12 dollars for 6 bagels is true then each bagel is $2

if 9 dollars for 24 bagels then each bagel is $0.38

Answer Link

Otras preguntas

In the united states, 1313 out of every 2020 cans are recycled. What percent of cans are recycled
The cost of a CLEP exam is about__ A$100 B $50 C$80 D$170
which branch of government do you think receive the most power under the constitution?
multiply the binomials: (x + 3y) (3x - 2y)
Our current understanding of evolution is called theory because it has been?
Public Opinion, Political Socialization, Parties and/or Media
If a population of species experiences changes to a gene pool for multiple traits, what could the outcome potentially be? A new species could arise The populati
Explain how the energy changes on a rollercoaster between potential energy and kinetic energy?
Write of the following represents 6x^3/4 in radical form?
Which operation should you perform first when you simplify 63 ? (2 + 54 × 6) ÷ 5?