nicole9337 nicole9337
  • 23-11-2019
  • Mathematics
contestada

a grocery store sells a bag of 4 lemons for $0.79. Which pricing option would result in the same unit price for each lemon

Relax

Respuesta :

Cathi Cathi
  • 23-11-2019
.79/4= .197. Or 20 cents each
Answer Link

Otras preguntas

Why did colonial newspapers often have to be careful about what they printed
if f(x) = 6/x+8 and g(x) = 7/8x what is (f of g)(x)
Which president won the most electoral votes in a single election?
Write an equation of the parabola with focus (0, −5/3) and directrix y=5/3 I know the formula is y= 1/4p x^2 but i am having trouble with the fractions being im
What element in the second period has the largest atomic radius? a. carbon b. neon c. potassium d. lithium?
4−1/3(−x+5)=1+2(1−x) What is the value of x? Enter your answer as a fraction.
What was the most important result of the Meireki fire of 1567 in Edo?
If you drop a rock from a height of 7.5m, it accelerates at g and strikes the ground 1.23718s later. If you drop the same rock from half the height, what will b
how do you graph [tex]h \geqslant {2}^{3} [/tex]
11) The statement "the quantity demanded of a product varies inversely with its price" is a definition of