priscillaalvarez234 priscillaalvarez234
  • 22-11-2019
  • Mathematics
contestada

Find a rate and unit rate. $7.96 for 5 pounds of coffee.

Relax

Respuesta :

Austn2
Austn2 Austn2
  • 22-11-2019
The unit rate is $1.59 per pound of coffee
Answer Link

Otras preguntas

what did washingtons cabinet do?
What number is 436% of 7.25
Solve the equation. 6 = 2(x + 8) - 5x A. 2/3 B. 3 1/3 C. - 2/3 D. -3 1/3
what is the simplest form of the number 5/5
Just for fun question about Christmas.... You and two of your friends spend a snowy afternoon building a perfect snowman. After we put the finishing touched on
Plz help me with seven eight and nine
When a helping verb is used with the _ the progressive form of the verb is created
does being creative in doing science mean that a scientist ahould make things up ? why?
Kenneth displays his picture frames
Help anyone? Please and thank you !