4804103134 4804103134
  • 21-11-2019
  • Mathematics
contestada

Four bagels and five muffins cost $9. Two bagels and ten muffins cost $15. How much does a bagel cost? How much does a muffin cost?

Relax

Respuesta :

12575226
12575226 12575226
  • 21-11-2019

A muffin each cost 1.25 each.

Hope this helps!

:)

Answer Link

Otras preguntas

use the pythagorean theorem to find the value of c.​
Nicholas performs an experiment in which he pulls a marble from a bag. In his experiment, he finds that he is twice as likely to pull a red marble as a blue mar
what elements of arts used in grand mosque?​
please help me
Determine how much concrete you will need for a slab which is 50 feet by 30 feet wide and 1 foot thick Follow the steps below to determine how much concrete you
Please Help !! (Geometry related question)
PLEASE HELP EMERGENCY - A $2,500 bond eams 3% interest per year, compounded annually. a) Write a function, V, that models the value of the bond t years after it
4x + y = 10 Complete the missing value in the solution to the equation. -6)
what statement shows that the uothor is bias?Witch one herA. He/she wnt to show the truthB. He/she give fuctual informationC. He/she give complete informationD.
50 POINTS !! PLEASE HELP EXPLAIN HOW YOU GOT IT !!!! ILL GIVE BRAINLIEST TO THE RIGHT ANSWERS.