kathie28 kathie28
  • 25-10-2019
  • Mathematics
contestada

Problem Solving
13. Jessica bought 4.75 pounds of bananas
at $0.72 per pound. How much did the
bananas cost?
​

Relax

Respuesta :

jess178939
jess178939 jess178939
  • 25-10-2019
The bananas weighed 6 pounds
Answer Link

Otras preguntas

The following powers are all granted to both state and federal government except which one? a. establish a tax b. build roads c. establish courts d. deny pe
Which sentence does not contain any punctuation errors? A. Walking past our house, Ms. Lee, our neighbor, waved, and she smiled broadly. B. Walking
The daylong battle was the bloodiest day of the war.
The partitioning of Germany contributed to the Cold War.
A linguist studies _____. the earth, rock forms, and strata the origins of words the lives of early communities by studying artifacts the development of languag
What does an arrow next to a menu item indicate?
Why is the square root of a perfect square always rational?
Which best describes the beliefs of robert owen?
Bears will eat just about anything: berries, fungi, salmon, insects, and much more. Bears are _____. herbivores carnivores omnivores
Andrew Jackson was impeached by Congress when he