lexijuergs8009 lexijuergs8009
  • 25-10-2019
  • Mathematics
contestada

You buy a package of cheese for $2.50, a loaf of bread for $2.15, a cucumber for $.65, and some tomatoes for $3.50. Find the total cost of the groceries

Relax

Respuesta :

chiangmai chiangmai
  • 25-10-2019
Answer: $8.80
2.50+2.15+0.65+3.50= 8.80
Answer Link

Otras preguntas

3x²-xy= 0 2y-5x=1 Using elimination method
Which is not a way to write the answer to this problem?
II. Chuyển câu đề nghị theo gợi ý 1. Let’s do homework together.  Why don’t we ________________________________________? 2. Why don’t we eat in the fast food r
which type of image format is constructed using proportional formulas rather than pixels?
When the team executes the strategic plan, it is in which stage of development?
please help with this​
hello plz plz help me plzz I will give brainliest plz help plzzz plz
for the equation y=ax^2 how does the sign of coefficient affect the graph of the curve
a productivity index of 110% means that a company’s labor costs would have been 10% higher if it had not made production improvements. assume that digby had a p
¿De qué manera la producción industrial impacta en la salud y calidad de vida de las personas? ¿Cómo podríamos revertir esta situación?.