jerelynd8 jerelynd8
  • 22-10-2019
  • Mathematics
contestada

Molly made $400 in 8 hours. Find the unit rate

Relax

Respuesta :

Jane07 Jane07
  • 22-10-2019

Answer:

Step-by-step explanation:

400x 8=3200

Answer Link
Аноним Аноним
  • 22-10-2019

Answer: 1:50

Step-by-step explanation: First, you need to find the ratio which is 8:400. Divide 400 by 8, leaving 50. Molly makes $50 an hour. The unit rate woud be 1:50 since she makes 50 in 1 hour.

Answer Link

Otras preguntas

what is the perimeter of a hexagon with an apothem of 10
Dual innervation refers to an organ receiving A) both sensory and motor nerves.B) both sympathetic and parasympathetic innervation.C) two nerves from the spinal
Mrs. Schächter had lost her mind. On the first day of the journey she had already begun to moan. She kept asking why she had been separated from her family. Lat
what is required in order to determine wheather or not an object moves ?​
Interval is 0, 2pi) 4 sin^2x-4 sin x + 1 = 0
Help please! This has to do with composite figures!Thanks if you help
Are these the right answers to these quesrions.​
whats the value of 8 1/10 divided by 4 1/5
4. y= x -8 y = - x A. Neither B. Perpendicular C. Parallel
Cays are made up mostly of which of the following