hairgirl29 hairgirl29
  • 22-10-2019
  • Mathematics
contestada

At the market Susan bought 5 peaches for $1.45 at that rate what would one peach cost

Relax

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 22-10-2019

1.45/5 = 0.29

1 peach costs $0.29.

Answer Link

Otras preguntas

Explain how they got the answer. Calculus I
Does anyone know the answers to the AR test on Gathering Blue by Lois Lowery?
You begin with $90 in your savings account and your friend begins with $35 in her savings account. You deposit $10 in savings each week, and your friend deposit
How did third estate react to the living condition in France
Why did the Japanese the world are Americans to advance
Help me find the difference. Only one toucannon is wrong, the other tree is correct.
I can get help on these two plz?
Factor the polynomial x^2+5x-14=
The process of diffusion causes molecules to move from low to high or high to low concentration’s until a state of blank is reached
What is the margin of error? Will measured the diameter of a penny as 1.9 cm using the ruler. 1.9 cm 1.5 cm to 2.0 cm 1.5 cm to 2.5 cm 1.85 cm to 1.95 cm 1.90 c