jorjor23 jorjor23
  • 21-10-2019
  • Mathematics
contestada

A 24 pack of bottled water costs
$4.08. What is the cost per bottle
of water?

Relax

Respuesta :

cstigerlilyy
cstigerlilyy cstigerlilyy
  • 21-10-2019

Answer:

$0.17 per bottle

Step-by-step explanation:

$4.08/24 = 0.17

Answer Link

Otras preguntas

Yoezer bought 25 shares that had a face value of Nu 100 but were selling at a discount of 5%. A 15% dividend rate was paid at the end of one year. He then sold
what are Artificial photosynthesis in laboratory tools ​
Put an Actual reasonable answer for the question please.
Write any two differences between catalyst and promoter along with examples.​
♡...Faded Lyrics...♡​
Whats the language of the future? Summary
How to find x+y? (Explain pls, thank you!
!Please help! will give 10 pts! :)
Suppose that 3.65 g of HCl are dissolved in 10.0 L of water. What is the value of [H+]? Show that [OH-] is 1.00 x 10-12 M.
There are obvious problems with the American system: the influence of money on politics, the influence of an electoral system that is increasingly misaligned wi