Lurdes1975 Lurdes1975
  • 25-09-2019
  • Mathematics
contestada

A 10-ounce package of animal cookies cost $2. What should a 35- ounce package cost, assuming the same cost per ounce?

Relax

Respuesta :

sherrydalloop30b2s sherrydalloop30b2s
  • 25-09-2019

Answer:7

Step-by-step explanation:

Answer Link
hpeyton12345 hpeyton12345
  • 25-09-2019

Answer: $61 because you have to do 10 x3 to get 30 then + $1 because $1 is equal to 5 pounds

Answer Link

Otras preguntas

Insulin is produced by the ?
What are the factors/cause of the Eastern Empires?
Find the missing side and round to the nearest tenth
Can I get someone to help me on this please
PLEASE HELP ME WITH THIS QUESTION I AM VERY CONFUSED PLEASE HELP ME ONLY ON QUESTION 20
What was the line of demarcation
two official languages once part of the British Empire a member of NAFTA world's second largest country (landmass) What country do these terms describe? A) Me
how does the author use the setting of a story
Which best describes the underlined group of words? Two small round tables sat outside the back door. A. adjective phrase B. misplaced modifier C. adverb phras
Before the assembly began, only 35 percent of the students were seated. If 91 students were not seated, how many students were there in all?