lizbeth1987 lizbeth1987
  • 22-09-2019
  • Mathematics
contestada

A 2-pint bottle of dish soap costs $6.04. What is the price per cup?

Relax

Respuesta :

haley6798
haley6798 haley6798
  • 22-09-2019
The price per cup is $1.51
Answer Link

Otras preguntas

log square root 27 ÷ log 81
How did the Enlightenment and the Great Awakening change people's beliefs?
Set up a proportion to solve for x in the following similar triangles, 12 15 8 X-4
I do not understand 2,3 and 9
describe the settlement in rural area​
Verify the following (-23) { ( -5) + (19) } = ( -23) x -5 + (-23) x (19) explanation needed fast pls
What's 5000 x 90 (I don't have my calculator rn-)
write an equation that has no solution using the variable y
Read and choose the correct option with the irregular verb in the imperfect tense. Los músicos de la recepción fueron chistosos. Mi doctora me receta vitamina
» له 10. Using the map above, which city will the cold front pass through in the next 24 hours? F. Atlanta G. Miami H. Houston J. Boise