jaydalizOMG jaydalizOMG
  • 25-04-2019
  • Mathematics
contestada

Diego paid $27 to have three pizzas delivered and $35 to have for pizzas delivered what is the price of one pizza​

Relax

Respuesta :

jjaanneettee
jjaanneettee jjaanneettee
  • 25-04-2019

Are you sure it’s $35? Because 3 goes into $27 evenly which is 9 times but 4 doesn’t go into $35 evenly it would have to be $36 which will also be 9

Answer Link

Otras preguntas

Does anybody know how to hack into a google account? I had important information on it and it is gone now and I need help getting it back.
The larger of two supplementary angles is 6 less then 5 times smaller
Help me please thank you
P=$14,400 r=7 1/2 t=4
What does a thesis statement cover?
Why might you want to use a blog instead of an email?A. if I wanted to communicate in person I would use a Blog while I would use email for online Communication
What was the last effecting of the Roman Catholic Church becoming the official church of the Roman Empire
find the volume of 3, 8 and one third and 10 and 2 over 5
In the construction of a new housing development, which factor of production can be categorized as land? A. the people working to develop the community B. b
What does the metaphor mountain goats leaped like dancers from rock to rock mean