louizawalkingstick
louizawalkingstick louizawalkingstick
  • 24-04-2019
  • Mathematics
contestada

If a dozen eggs cost $1.68, how much does one egg cost? *

Relax

Respuesta :

gomezjordan781
gomezjordan781 gomezjordan781
  • 24-04-2019

Answer:

$0.14

Step-by-step explanation:

Average it out. 1.68÷12=0.14

Answer Link
Kxspxxn
Kxspxxn Kxspxxn
  • 24-04-2019

Answer:

$0.14

Step-by-step explanation:

1.68/12= 0.14

Answer Link

Otras preguntas

What is the perimeter of this tile
How can you prove that sin4x= 4 cos x sin x - 8 cos x sin(third power)x
The radius of a circular rug is 30 inches. What is the approximate circumference, in inches, of this rug?
how did great britain and the united states benefit from the independence of spains american colonies?
What are the domain and range of the graph? Is the graph a function? Explain.
ANSWER PLZ - QUESTION 13 Remplace le nom de l'objet en gras (in CAPS) par un pronom. Ecris toute la phrase. Nous avons acheté DES RIDEAUX pour la salle de séjou
someone please help me thank you
I need help please I don’t understand
which would most likely be happiening in cancer cells ​
One astronomical unit is about 1.496x 10^8 kilometers of you wrote this in regular decimal notation how many zeros would your number have