Sheahays01 Sheahays01
  • 23-04-2019
  • Mathematics
contestada

It costs the Quality company $.14 per mile to run its van. On Monday the van traveled 87.6 miles. How much did it cost to run the van that day

Relax

Respuesta :

briannag0513 briannag0513
  • 23-04-2019

Answer:

12.264

Step-by-step explanation:

* per would be saying the number of miles the van is running that day

.14 x 87.6

= 12.264

Answer Link

Otras preguntas

Which expresses the correct factorization of….? look at pic
A simple protein that makes up approximately 58% of the plasma proteins. Many act as transport molecules.
How do I solve this?
Describe the chemistry, major food sources, and roles of phospholipids and sterols
1 10 ft Cone 1 2.5 ft 8 ftl 2 ft Cone 2
Even though the Sun gets lower in the sky after solar noon, and the intensity of incident solar radiation is reduced, the air temperature continues to climb aft
Two worlds in the outer solar system that seem remarkably similar to each other are:
ped Complete question : Juan is rewriting the expression 12 d minus 26 c as a product. Which statements about the expression are accurate and relevant to his re
A exchange is used to swap goods and services for other goods and services through the use of trade credits.
solve for x -[tex] x^{2} + 5x + 6 = 0 \\ \\ [/tex]ty! :)​