flor96
flor96 flor96
  • 22-04-2019
  • Mathematics
contestada

A dozen plain hats cost $3.60. What is the unit rate of a hat? Write your answer as a comparison statement.

Relax

Respuesta :

keshiacochran9oujty7 keshiacochran9oujty7
  • 22-04-2019

Answer:$0.30

Step-by-step explanation:

$3.60/12

Answer Link

Otras preguntas

Why are fossil fuel resources sometimes referred to as buried sunshine
Tang dynasty rulers sets out to destroy Buddhism.
Which of the following is true regarding acids and bases? A. Acids and bases will react only outside living systems. B. Acids contribute hydroxide ions in sol
What are requirements or recommendations for a healthy diabetic diet
Take notes on the 1st chapter of this book. What can you tell me about this book?
dose anyone know how to do this
Help with this math please (:
Why is perpetual energy possible?
There are six elements that make up 99.9% of the human body. which one is responsible for most of the material found in teeth?
PLEASE HELP ME MUST GET DONE