Mmmaadddiee
Mmmaadddiee
26-02-2019
Mathematics
contestada
Can you please help me with this question?
Respuesta :
ahmedu02
ahmedu02
26-02-2019
She can buy 5.75 pounds that cost $9.89
1 pound cost $1.72
Quarter pound cost 1.72/4= $0.43
10/0.43= 23r0.11
23*0.25(quarter pound)=5.75 pounds
5.75*1.72= $9.89
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 56+ )
Otras preguntas
p = c + 2b + 3a solve for c
The alveolar epithelium, basement membrane and lung capillary endothelium are typically 1 µm thick. under resting conditions, hemoglobin binding with oxygen rea
Fill in the blank with the correct vocabulary word. Los miembros del gabinete _______ de los Estados Unidos. A. era B. eran C. estás D. e
Todd begins piano practice at 4:15 p.m. and ends at 5:50 p.m. how long does he practice
how did thé space race between the ubitef states and the soviet union affect the cold war ?
1. Summarize at least three events that occurred in Europe and Asia that led to change during the Middle Ages. make sure to summarize
What's that thing called that you hook up to two trees and lay on it?
What is the Justinian Code?
Joe needs to do 3 loads of laundry if the washers take a dollar and $1.25 per load in the dryer take $1 per load how many quarters will do I need to bring
I'm in a rush please help