dalylapastor25 dalylapastor25
  • 25-02-2019
  • Mathematics
contestada

at the supermarket, gum is sold in packs of 8 pieces each . one pack of gum cost$ &1.92. what is the unit cost per piece of gum?

Relax

Respuesta :

awo
awo awo
  • 25-02-2019

the unit cost per piece of gum is 0.24

Answer Link

Otras preguntas

I NEED HELP plzzzzzzzzz
What should you pay close attention to when you’re analyzing the tone of an informational text? 1) Signal words 2) text structure 3) diction 4) supporting detai
Why does the town trust Atticus to do what's right?
convert 700cm into km
who like gachas (pls dont report just want to make friends)if you do what kind i like the your not my alpha series. if you dont know what that is you should wat
find the value of a amd b if: 7+4 root 3 divided by 7-4 root 3=a+b root 3
Can someone help me analyse the quote “there’s knocking at the gate” spoke by lady Macbeth in act 5 scene 1 (in Macbeth) Thank you!!
The diagram below illustrates substances crossing the selectively permeable membrane of different cells. Each example, A-F, shows not only different substances,
Please help and answer!!!!
Which of the following is a difference between a citizen in the United States and a citizen in China? a. A Chinese citizen can participate in free elections b.