smartcookie14578
smartcookie14578
25-10-2018
Mathematics
contestada
pls help I dont ge it :(....
Respuesta :
bayougirl1969
bayougirl1969
25-10-2018
Yes it is, because if you divide $800/24= $33 per pair
$28 is better than $33
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 91+ )
Otras preguntas
Solve for x. log6(2x + 3) = 3 ...?
Can anyone help please
Cost is an example of a(n) constraint in designing a product. t or f
What type of energy is held in the steam produced in a power plant? A. nuclear B. heat C. light What type of energy
Solve the simultaneous equations: 5x - 3y = 12 2x - y = 5
Classify the following as sometimes, always, or never. If a < b, then a/c < b/c. A. sometimes B. always C. never ...?
change 50/16 into a mixed number .Reduce your answer to lowest terms a.48 3/16 b.3 1/25 c.3 1/8 d.4 7/8 ? ...?
What is the GCF for 98 and 100
110 is between blank and blank so 110 divided by 8 is between 13 and 14
Surfer is in group 16 of the periodic table. How many valence electrons does an atom of silver have?