kiammiller9678 kiammiller9678
  • 24-10-2018
  • Mathematics
contestada

A 5-pound bag costs $3.40 what is the cost per pound

Relax

Respuesta :

danieelars danieelars
  • 24-10-2018
3.40/5=0.68 per pounc
Answer Link

Otras preguntas

(true or false} benedict arnold was the british commander at fort ticonderoga.
What is the definition of chunking??
Sam claims that his cat can do single-digit multiplication. He shows the cat 10 cards with simple multiplication problems that are either correct or incorrect.
How did the events of the Hundred Years' War (1337—1453) contribute to the development of national identity in Europe?  a) By the war's end, France had achieve
Who revealed to Muhammad that he and his people must agree to worship only Allah and give up all other false gods?
which of the following best describes the algebraic expression 5(x=2)-3?
PLLEEAASSEEE HELLP WORTH 40 POINTS! . . . the British nation, who may be an example to the whole world of their wisdom, care, and justice in planting colonies
Why did Mendel use pure lines in his experiment? A.Pure lines grew faster. B.He needed a control group. C.He had no other plants to use. D.Pure lines produce mo
6.95 (5) + 1.50 what is the answer to that
Why is abstinence the most effective method for preventing HIV, other STIs, and pregnancy