reverseprincessmoni reverseprincessmoni
  • 24-10-2018
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate of y over x

What is the unit rate of y over x class=
Relax

Respuesta :

saladsharks
saladsharks saladsharks
  • 24-10-2018

Simply divide 18 by 2, which means...

John's wages are proportional, and the unit rate is 9 dollars per hour.

Answer Link

Otras preguntas

juan and his three siblings brought school supplies at Walmart. Their Total bill was $29.28. If the cost of each person's school supplies was the same, how much
what type of sentence is "my brother cut the grass on saturday"
Question 4- 42.35 + 214; 225/12
Tess earns $2 for every cup of lemonade she sells. How many cups of lemonade does Tess need to sell in all to earn $16
Which statement best explains why even well-conditioned athletes have to pace themselves for athletic events that last several hours? A) Lactic acid fermentatio
Jillian had 5 6 of a whole and took 3 6 away from it. How much does she have left?
how is theme used differently in a speech than in a written piece work
True or False: The columns of the periodic table are called "groups".
ANSWERRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR
Each crate contains 60 CD’s Each crate cost $35 How much should he sell his CD’s to make a profit of $85