brebrezzylove brebrezzylove
  • 23-10-2018
  • Mathematics
contestada

Mandy by five packs of organic milk from the neighborhood store each pack is priced at $3.96 how much does Mandy spend in all of his purchase

Relax

Respuesta :

student32949
student32949 student32949
  • 23-10-2018

$19.80 is spent on the milk

Answer Link

Otras preguntas

What should Molly do to treat her burn?
I have all way been bad at this stuff
Él me da las flores ________.
Why aren't chromosomes always visible?
Can someone please simplify 6c^2 + 2.5d - d + 2c^2 - 3d for me?
a. True b. False: the purpose of the compiler is to convert object code into source code.
Noelle and karina both leave the Internet cafe at the same time, but in opposite directions. If karina travels 9 mph faster than noelle and after 8 hours they a
What is the acceleration of a car moving along a straight-line path that increases its speed from zero to 100 km/hr in 10 s?
What is the constant term in the expression shown below or above
This is a region located in the eastern United States between the Atlantic Coastal Plain and the Appalachian Mountains. This region consists of an upland and l