kyra2992 kyra2992
  • 23-10-2018
  • Mathematics
contestada

Oranges cost $2.00 for eight , you need 15 . How much will it cost

Relax

Respuesta :

Foofoobug
Foofoobug Foofoobug
  • 23-10-2018
15×.25=3.75 for 15 oranges
Answer Link
dancer110 dancer110
  • 23-10-2018
15x25 is 375 turn it into money and its $3.75 for 15 oranges
Hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

how many times does 16 go into 20
Tanka and haiku poems. Try your hand at writing either a tanka or a haiku. The subject of your poem should be a personal expe
Number that is divisible by1705
What does multiplicative pattern mean?
Select the appropriate values of x that are solutions to f (x)=0, where f (x) = -7x^2 +4x+9
What qualities do the American colonists possess that are still traits of Americans today?
how do you say change in french
How do you do problems like x^2+x-20 less then or equal to 0 I am clueless on how to do this. Please help me. >_<
A skateboarder shoots off a ramp with a velocity of 5.0 m/s, directed at an angle of 57° above the horizontal. The end of the ramp is 1.2 m above the ground.
A theatre seats 2000 people and charges $10 for a ticket.  At this price, all the tickets can be sold. A survey indicates that if the ticket price is increased,