jaquelinedinguez263 jaquelinedinguez263
  • 23-10-2018
  • Mathematics
contestada

A bottle of tnt tonic contains 10 1/2 ounces and sells for 98¢ what is the cost per ounce

Relax

Respuesta :

TheKoolKid1O1
TheKoolKid1O1 TheKoolKid1O1
  • 23-10-2018

0.09 is the answer, hope this helps

Answer Link

Otras preguntas

Another word for made
Which orbital is the first to fill with electrons in a given principal energy level?
When am I supposed to use the personal a? 7-15
Is the act of taking advantage of a weaker nation or person.
In a cell that is undergoing mitosis, sister chromatids have aligned along the cell's equator, and spindle fibers have attached to the centromeres of the sister
Which of the following represents the set of even whole numbers greater than 10
PLEASE!!!!! I NEED THE ANSWER FOR THIS RIGHT AWAY PLEASE!!!!! The cost of admission to a history museum is $3.25 per person over the age of 3; kids 3 and under
PART A: At the bakery, the daily ratio of cookie sales to donut sales is 4 to 3. Cookies and donuts cost the same amount. If the bakery earned $375.00 on Tuesd
Compare and contrast metaphors and similes and their purposes.
Which number is rational? A.π B.0.36458121… C.0.777... D. √5