smilycb546 smilycb546
  • 25-09-2018
  • Mathematics
contestada

Mr seidel filled up his 14 gallon gas tank for $29.96 what was the price per gallon

Relax

Respuesta :

Smartkidddxes
Smartkidddxes Smartkidddxes
  • 25-09-2018
2.14 is the price per gallon.

I figured this out by dividing 14 by 29.96 and I got 2.14 and to check my work I multiplied 2.14 by 14 and got 29.96 .
Answer Link

Otras preguntas

Which of these is not a principle in which John Marshall established? A. The Constitution is the supreme law of the land B. The Constitution must be followed if
correct answer for Brainiest
true or false: the Parthenon was built to honor Poseidon
SRRY BUT PLEASE HELP What percent is equivalent to 1/25? 4% 5% 20% 25%
What does deleted account mean on a answered question Waiting for answer on hraph
A NASA test rocket is launched from the top of a 101 foot cliff with an initialvelocity of 116 feet per second. The function h(t) = -16t2 +116t + 101 gives theh
hi please help thanks
help me please i really need help
An observer standing on the southern bank of a river sees a tree that is much more than 100 feet downstream on the northern bank of the river. The angle formed
which term has a similar meaning to the word analysis. ​