sfieman4990 sfieman4990
  • 25-09-2018
  • Mathematics
contestada

$33 for 11 pounds of meatwhat is rate and unit rate

Relax

Respuesta :

Mike10m Mike10m
  • 04-10-2018
rate = $33 / 11 pounds;
= $3/ pound.
Answer Link

Otras preguntas

I WILL GIVE BRAINLIEST Explain why variation is an advantage for a species such as the common emerald dove​
if f (x) = 2x ^2 +5/ (x-2) complete the following statement f(6) =
SOMEONE HELP ME PLEASE
Name the place value to which each number was rounded 16.932 to 20
Gh bisects cf =2y-2 and cd =3y-11 find cd
PLEASE HELP!! WHOEVER HELPS GETS BRAINLIEST!!
The arts should be rejected in favor of more practical studies.' Do you agree or disagree?
The meters are A-B: 60 B-C: 70 C-D: 80 D-E:20 Already answered Pythagorean on E & calculated but not sure what else to write. With the last question in E
if the refractive index of diamond is 2.42 Find it's critical angle​
please solve the equation for y