mommazgurl mommazgurl
  • 23-09-2018
  • Mathematics
contestada

Selena bought 3.75 pounds of meat for $4.64 per pound. What was the total cost of the meat?

Relax

Respuesta :

AparriSwag
AparriSwag AparriSwag
  • 23-09-2018

4.64 x 3 =13.92

4.64  x 75 = 3.48

13.93 + 3.48 = 17.40

Hope helps!-Aparri


Answer Link

Otras preguntas

Bababbababbababbabababababbababababababbababababbababa bbm a
The first men who came to Jamestown were very good farmers. True or False?
finding the average change of a function given graph!!!! help please
how are the waste products of fermentation differ from those of cellular respiration
Why was trade along the Silk Road an advantage to nomadic peoples?
Find the area of the polygon. The area of the polygon is what?
Imagine a thousand (1000) pennies. What is the largest solid square you might make by arranging some of those pennies in rows and columns? How many pennies in
Which word names a typeface? A) picture B) map C) italics D) words
Choose three Old Testament feasts and in an essay of no less than 125 words, explain how these feasts are fulfilled in the New Testament. Include Scripture refe
What is a good way to organize your job search? Memorize all the places where you applied. Memorize all the places where you applied. Get help by telling your f