karmony2022
karmony2022 karmony2022
  • 23-07-2018
  • Mathematics
contestada

a box of 144 garbage bags costs $12. at this price,how much are you paying for each individual garbage bag? (round to the nearest cent.)

Relax

Respuesta :

Natren Natren
  • 23-07-2018
Divide the number of bags by the price of the box and that equals the price of the individual bags which is .08 cents
Answer Link

Otras preguntas

between which two consecutive integers does 173 lie? Answer: A. 10 and 11
what is bigger ?5/8 or 3/4
The document that described the first government of the united states of america was called the
The planet we call Earth has how many main layers
explain why each mineral has its own properties, different from every other mineral.
Which kind of bonds are most easily broken in water? a. ionic b. peptide c. disulphide d. single covalent e. double covalent
how did innovation in industry, travel and communication change the lives of American in the 1800s
Why does Nick seem to disapprove of Gatsby's wealth and status in the book the great gatsby?
what is x ? 4x+8y =64
put the rainfall measurements in order from least to greatest.0.97 meters0.947 meters1.5 meters1.268 meters