jordylara692 jordylara692
  • 27-02-2024
  • Mathematics
contestada

If cooking oil cost $0.06 per tablespoon how much would 1½ teaspoons cost (there are 3 teaspoons in one tablespoon)

Relax

Respuesta :

Otras preguntas

Can someone help me with this sat question
Can someone give me the answers for these?
Which number could be multiplied by each side of the equation to produce the equivalent equation? x=15 2/3x=10
What is general biology?
which of the following represents exponential growth?[tex]y = 2x + 5[/tex][tex]y - x = 4[/tex][tex]x = 3[/tex][tex]y = 5 \times 2^{x} [/tex]
what does it mean when you say i love you
True or False?? In the following number, the 8 is in the hundreds place. 15,829
You read a magazine article explaining how the economy expanded for several years and then contracted. What was the subject of this article? A. the gross domest
Which of the following represents the set of possible rational roots for the polynomial shown below 2x^3+5x^2-8x-20=0
How to do this question?