turvadeconfi809 turvadeconfi809
  • 22-02-2024
  • Mathematics
contestada

2 kg de plátanos y 3 kg de manzanas cuestan 6,70 € por otra parte 1 kg de manzanas y 3 kg de plátanos cuestan 5, 15 € ¿cuánto cuesta el kilogramo de manzanas?¿ y el de plátanos ?

Relax

Respuesta :

Otras preguntas

|82-4.1z| > 1.5 solve
The figure below is reflected over the y- axis what are the coordinates of the image of point R after this transformation
If 1 kg of silver metal costs $5000. Then determine the cost of 10 ounce of silver metal.
On a float trip, Arjun traveled 37 miles downstream in the same amount of time that it would take him to row 18 miles upstream. If the speed of the current is 2
Carta para un amigo describiendo un viaje en Francés.
pulleys and suvat equations please help!!!!
2 How would you assess Fischer's strategic decisions and the performance of KCC 3 What strategic decision s would you recommend to Fischer Why
Annmarie is making a mosaic wall hanging. Large tiles come in packages of 5. Medium tiles come in packages of 8. Small tiles come in packages of 12. Annmarie wa
Vector is shown in the diagram below. Writer as a column vector. r
Maëlle a 24L de jus d'orange avec lesquels elle veut remplir des bouteilles de 3÷4 L. Combien de bouteilles peut-elle remplir