spraveenas1431 spraveenas1431
  • 24-01-2024
  • Mathematics
contestada

Deondra bought 15 bananas for $12. What was the cost of the bananas in dollars per banana?
a) $0.80
b) $0.50
c) $1.00
d) $0.75

Relax

Respuesta :

Otras preguntas

Substitute the given values into the given formula and alone the unknown variable if necessary round to one decimal place
Which statements are true regarding mainframe computers
Write an equation for the graph of a linear function that has slope - } and a y intercept -- 3.
NEEd HELP 9th grade asp
Plot the x-intercept and y-intercepts to graph the equationy = 1/3x - 1
Question 94 ptsONLY write your answer as a number. You do not needto write the unit measurement.Round you answer to the nearest tenth.15. A fireman leaned a 42-
Vanessa is buying a house next year. She applies for a $300,000 loan to be paid in 30 years. Her credit score is 550.
Explain how to use a graph of the function f(x) to find f(3).
Eloise practiced piano for 2/5 of an hour. Sarah practiced for 3/4 of an hour. how much longer did Sarah practice than eloise?enter your number as a fraction in
A rectangle has a diagonal of length 10 cm and a base of length 8 cm . Find its height