tizzy2x tizzy2x
  • 23-01-2024
  • Mathematics
contestada

6) A local grocery store has $20,000 to spend on groceries for the month. Each day, they spend $1500.
Write an equation and determine how much money they will have after the 12th day.
15000

Relax

Respuesta :

Otras preguntas

In England, mass is measured in units called stones. One pound equals 1/14 of stone. A cat has a mass of 3/4 stone. What is it's mass of pounds?
Given: O is the midpoint of line MN OM=OW Prove: OW=ON
Where do many of the cell's metabolic processes take place?
Why might a dictatorship hold an election? How was their elections differ from our elections
Many plants have waxy coatings on some surfaces. This coating reduces water loss because it is not water permeable( water cannot get inside). This waxy coating
you buy six notebooks and a backpack. The cost of the backpack is$ 17.90. You pay 6% in sales tax. Your total bill is $30.74 how much does each notebook cost?
62 is 90% of what number?
Adam Smith believed that fair prices for goods are determined in a capitalist system
The visit of an influential nuclear physicist to a population symposium in 1979 led to A. the election of Deng Xiaoping in China. B. the one-child policy in
How do I solve for Y when the problem is 10x-5y=15 ?