ltorrence0963 ltorrence0963
  • 22-12-2022
  • Mathematics
contestada

A family's monthly income is $41360. The family spends 3 over 8 of this on food. How much is spent on food

Relax

Respuesta :

Otras preguntas

what events led to the creation of this new nation
Josh walks 18 dogs each week. Today, he is walking 1/3 of the dogs. How many dogs is he walking today?
which city replaced Athens as the center of Greek Culture
What number is 70% of 45
Skeletal muscles are connected to bones by thick bands of tissue called _____.
How did Martha Washington influence America ?
5. Billy goes to the store. He has $90. He wants to purchase a leather jacket for $45, a hat for $10, and the rest on jeans. Each pair of jeans costs $35. Wri
A recipe uses 3 cups of flour and 2 cups of sugar. Write the ratio of flour to sugar as a fraction, then find the unit rate.
What is the slope ratio for 75°?
Why did Gandhi like to have the news media present during his public demonstrations