cmarion87
cmarion87 cmarion87
  • 23-11-2022
  • Mathematics
contestada

(Write as a fraction. No spaces in your answer) What is the unit rate for $12 for 3 paperback books?

Relax

Respuesta :

Otras preguntas

What are some Numbers équivalent to 1?
How does electricity change daily life?
which is larger, 65mph or 120kph? As a percentage, how much faster is one than the other?
What is the rhythm of “Ozymandias”?
Which statement describes the particles of an ideal gas, based on the kinetic molecular theory? a) The motion of the gas particle is orderly circular b)the gas
what is the volume of a cube that measures 8 meters on each edge
which freeze at warmer temperature water or soda
margo can purchase tile at a store for $0.79 per tile and rent a tile saw for $24.At another store she can barrow the tile saw for free if she buys tiles there
state one advantage of using a stain to study frog skin cells with a microscope
solving proportions x over 2 equals 18 over 6 I did the problem I just want to make sure I'm doing it correctly