jmasa2001
jmasa2001 jmasa2001
  • 21-11-2022
  • Mathematics
contestada

Evergreen Landscaping bought 7 tons of topsoil, 6 tons of mulch, and 3 tons of pea gravel for $3270. The next week the firm bought 5 tons of topsoil, 5 tons of mulch, and 5 tons of pea gravel for $3015. Pea gravel costs $28 less per ton than topsoil. Find the cost per ton for each item.​

Relax

Respuesta :

Otras preguntas

Darryl finds a bottle of what looks like clear water, with dirt settled at the bottom. When he shakes the bottle, the water gets dirty. Which term best describe
i’m struggling out here please help
the triangle is a right triangle since BC is parallel to axis, which means the angle between AC is 90.
While state law governs many aspects of the election process the federal government is responsible for
What is the answer to this problem?
60 points will be given!!!! Thanks to those who help!!! ------------------------------------------------------------------------------ Example: You’re shopping
the cost c (in dollars) of making n feet of cabinet is represented by c = 18n + 45. How many feet of cabinet are made when the cost is $441?
Answers please highly appreciated.
Can someone check if I used ser and estar correctly lol thx
what is 14% of 39? (help)