skaggs253
skaggs253 skaggs253
  • 25-10-2022
  • Mathematics
contestada

Donna bought 5 bags of dog treats for $12.50. What is the cost per bag of dog treats?

Relax

Respuesta :

Otras preguntas

How much did the continental army lose at the battle of trenton?
In Lisa's class 24 of the students are tall and 12 are short. In Paul's class 15 students are tall and 20 are short. Which class has a higher ratio of tall to s
jude is incorrectly simplified the expression [1/2]^2 times 1/2 times [1/2]^3, as shown below. [1/2]^2 x 1/2 x [1/2]^3= [1/8]^6 =1/262,144 describe the mi
Which sentence in this excerpt from Walking with the Wind: A Memoir of the Movement uses figurative language as an implicit persuasive device?
Please help me with spanish
A child learns values, beliefs, and behaviors through: A. primary socialization. B. self-definition. C. interests. D. ethnicity.
What’s 8 to the -1st power?
What arguments do you think people might have made against the Seneca Falls Declaration at the time it was published?
5x + 6y = 18 and 18x -15y =36
Which of the following is NOT a common barrier to getting proper exercise? a. safety b. health problems c. injury d. experience